Pomoc psychologiczna Warszawa | Dlaczego 4 Kolory Życia ?

Aktualizacja: 22 kwi 2019Zawsze, gdy tworzymy nowy projekt, ktoś zajmuje się logistyką, ktoś inny założeniami programowymi, a ja natomiast zastanawiam się nad ideą i nazwą. Pewnego razu rozmyślając o swoim funkcjonowaniu przypomniałem sobie o książce „The color code”amerykańskiego pisarza Taylora Hartmana.

W swojej książce Hartman stawia tezę, że osobowość jest wrodzona, ale jednocześnie nie jest ani dziedziczna, ani podatna na wpływy otocznia. Przypomina ona raczej odcisk palca lub kształt małżowiny usznej – jest niepowtarzalna, ale i niezmienna. Zdaniem Hartmana każdy człowiek, ma jedną, wiodącą barwę którą się kieruje w życiu: czerwoną, niebieską, białą (lub zieloną) oraz żółtą . Niektórzy reprezentują barwy czyste, dzieje się tak wówczas, kiedy jedna z czterech barw wyraźnie dominuje nad pozostałymi. Osoby o bardziej złożonym charakterze, przypominają swego rodzaju kalejdoskop barw, ponieważ mają cechy przypisywane różnym typom osobowości.

Gdy patrząc w rozgwieżdżone niebo zastanawiałem się jakim kolorem ja jestem, przebiegła mi myśl - jest wiosna, jedna z 4 pór roku. Ta na pozór ulotna myśl o wiośnie spowodowała lawinę skojarzeń związków liczby 4 z ludzkim funkcjonowaniem. Według Hipokratesa rozróżniamy 4 typy temperamentu, rok ma 4 kwartały, są 4 żywioły ....... Tego wieczoru wiedziałem już, że będziemy nazywać się "4 Kolory Życia".TERAPIA WARSZAWA 4 Kolory Życia 2016

#psychoterapia #psychologia #rozwój #osobowość #uzależnienia #DDA

26 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Ocaleni