Terapia uzależnień Warszawa | Orzeł czy kura?

Aktualizacja: 22 kwi 2019Myśląc o stojących przed Pacjentami potencjalnych szansach rozwoju przychodzi mi na myśl smutny fragment rozmyślań Anthonego de Mello o nieświadomym swojej tożsamości orle:

Pewien człowiek znalazł jajko orła. Zabrał je i włożył do gniazda kurzego w zagrodzie. Orzełek wylągł się ze stadem kurcząt i wyrósł wraz z nimi.

Orzeł przez całe życie zachowywał się jak kury z podwórka, myśląc, że jest podwórkowym kogutem. Drapał w ziemi szukając glist i robaków. Piał i gdakał. Potrafił nawet trzepotać skrzydłami i fruwać kilka metrów w powietrzu. No bo przecież, czyż nie tak właśnie fruwają koguty?

Minęły lata i orzeł zestarzał się. Pewnego dnia zauważył wysoko nad sobą na czystym niebie wspaniałego ptaka. Płynął elegancko i majestatycznie wśród prądów powietrza ledwo poruszając potężnymi, złocistymi skrzydłami.

Stary orzeł patrzył w górę oszołomiony. - Co to jest? - zapytał kurę stojącą obok. - To jest orzeł, król ptaków - odrzekła kura. Ale nie myśl o tym. Ty i ja jesteśmy inni niż on.

Tak więc orzeł więcej o tym nie myślał. I umarł, wierząc, że jest kogutem w zagrodzie.

Wiele osób którym towarzyszę w procesie terapii dokonuje różnorodnych zmian w wielu obszarach swojego funkcjonowania, w tym w postrzeganiu siebie i świata. Dostrzegają i uruchamiają swoje uśpione zasoby i "mocne strony". Zaczynają coraz bardziej ufać sobie, przezwyciężać lęk, aż w końcu rozpoczynają swój lot przez życie jako "nowo narodzone" orły. Potencjalna, szansa została wykorzystana i stała się realnym rozwojem.

Zapraszamy na konsultacje i sesje terapeutyczne. Do Twojej dyspozycji jest doświadczony psycholog, sprawdzony terapeuta który z pewnością pomoże doprecyzować cele terapii. Zapraszamy - zespół 4 Kolorów Życia

TERAPIA UZALEŻNIEŃ WARSZAWA TERAPIA DDA WARSZAWA 4 Kolory Życia 2016

#rozwój #skutecznapomocpsychologiczna #skutecznaterapia

14 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Ocaleni