Terapia DDA Warszawa | Szczęście jest przyjemnością wolną od wyrzutów sumienia.

Aktualizacja: 24 kwi 2019Nie ma miesiąca aby ktoś nie zapytał mnie o to "jak być szczęśliwym". Pytanie to padało na terapii, w programie telewizyjnym, na przyjęciu i pewnie w paru innych sytuacjach których nie pamiętam. Odpowiadam wtedy to bardzo proste: podobnie jak ludzie bogaci zbierają każdy grosz ciesz się z drobnostek a uzbierasz wielkie szczęście. Dodaję jednak, że mówiąc "bardzo proste" mam na myśli osoby które szanują i kochają siebie, mają poczucie własnej wartości i mają w ciągu dnia chwilę dla siebie. Dodaję też, że prawdziwe szczęście jest przyjemnością wolną od wyrzutów sumienia.

Jeśli chciałbyś być tylko szczęśliwym, cel osiągniesz szybko. Jednak gdybyś chciał być szczęśliwszy niż inni??? A to trudne, ponieważ zwykle uważamy ich za szczęśliwszych, niż są w rzeczywistości.


Jeśli masz problem z poczuciem szczęścia czy innych emocji zapraszamy na konsultacje psychologiczne. Pomożemy Ci znaleźć przeszkody które stoją na Twojej drodze do poczucia radości, satysfakcji czy spełnienia.
23 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Ocaleni