Terapia rodzinna

W Twojej rodzinie pojawiają się trudności we wzajemnym zrozumieniu? Nie możesz znaleźć wspólnego języka z dziećmi? Coraz częściej w Twoim domu "wybuchają" konflikty pomiędzy domownikami? Terapia rodzinna jest rozwiązaniem, które pozwoli uporać się z problemami. Pozwoli poznać przyczynę kłopotów, dzięki czemu unikniesz błędów z przeszłości.

Kiedy warto zdecydować się na terapię rodzinną?

Każdy moment jest dobry, by rozpocząć terapię rodzinną. Nieporozumień nie warto "zamiatać" pod dywan, ponieważ nierozwiązane bardzo często prowadzą do pogłębiających się konfliktów. Najważniejsze to uświadomić sobie problem i dążyć do jego rozwiązania.

Terapia rodzinna to krok w dobrą stronę, między innymi gdy:

  • problemy jednego z członków rodziny silnie wpływają na relacje z pozostałymi domownikami,

  • poszczególni domownicy doświadczają trudności we wzajemnych kontaktach,

  • w rodzinie pojawia się przewlekła choroba,

  • w rodzinie pojawia się poważny kryzys.
     

Powodów jest jednak znacznie więcej. Jeśli czujesz, że sytuacja rodzinna wymaga pomocy osób postronnych - specjalistów, warto się zgłosić.

Terapia prowadzona indywidualnie

Terapia rodzinna to cykl spotkań organizowanych w mieście Warszawa, które odbywają się w zamkniętym gronie. Nawet, jeśli na konsultację zgłosi się jeden członek rodziny, do spotkań należy zaprosić wszystkich domowników. Ważny jest bowiem punkt widzenia każdego - zarówno rodziców, jak i dzieci. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie można osiągnąć założony cel - "uzdrowić" rodzinne relacje, które przyniosą poprawę domowej atmosfery.